Рубрики

ОБРАТНАЯ СВЯЗЬ

Дім на колесах, що живиться сонцем

Новость Дім на колесах, що живиться сонцем Строительство и Ремонт

Електрокари уже не є чимось дивним: навіть у невеликих містах часом можна побачити машини на електродвигуні. Проте студенти Ейндховенського Технологічного Університету (а точніше – учасники його команди Solar Team Eindhoven) пішли ще далі. Вони розробляють концепти автомобілів на сонячній енергії. А нещодавно представили свою наступну розробку: тепер від енергії нашого світила може живитися цілий мобільний будинок!

02-1

Звичайно, це не величезна вілла – за розміром їхній проєкт Stella Vita ближчий до трейлера. Проте у цьому невеличкому будиночку є все необхідне для комфортного проживання: ліжко, маленький холодильник, туалет, диван і невелика зона для приготування їжі. Окремо розробники підкреслюють, що це перший мобільний дім, що є «енергетично позитивним» – себто він продукує більше енергії, ніж споживає, і може живити нею інші пристрої.

03-1

На одному повному заряді у сонячний день Stella Vita може проїхати 730 кілометрів – цього б вистачило, аби дістатися з Одеси до Конотопа. Ясна річ, користування «зручностями» типу гарячого душа чи зарядки для лептопа зменшує тривалість поїздки. Проте й заряджати автівку можна протягом подорожі. Причому не лише від сонячних панелей: є й інтерфейс підключення стандартних зарядних пристроїв для електромобілів.

01

В середині вересня Solar Team Eindhoven вирушили у «промо-тур» на своєму «сонячному домі». Протягом поїздки до Іспанії (довжина маршруту – 3500 кілометрів!) вони зупинятимуться в кампусах європейських університетів і розповідатимуть про свої розробки. Адже Vita є не єдиною й не першою у модельному ряді автомобілів Stella.

556fa33b-2cc1-4103-9196-767b27218ffc-2021-Stella-Vita-1

Випускати свою машину у серійне виробництво нідерландці поки не планують. Хоча, як вони кажуть, якщо буде запит, то виробництво можна було б налагодити років за п’ять.

Джерело ілюстрацій: https://solarteameindhoven.nl/stella-family

Источник:https://stroymir.net.ua 13 окт. 2021 г.

Объявления в центре внимания

Последние новости

Новые статьи

Приводимо до ладу балкон

Статья Приводимо до ладу балкон Строительство и Ремонт Ми зібрали кілька ідей з оформлення балкону

добавлено: 3 года назад читать дальше»
Дивимось «тєлік» зі зручностями

Статья Дивимось «тєлік» зі зручностями Строительство и Ремонт Зустрічайте: органайзер для дивану!

добавлено: 3 года назад читать дальше»
Стильний мідний будиночок

Статья Стильний мідний будиночок Строительство и Ремонт Шале Copper House у Київській області наочно демонструє: є в нас і архітектори, і замовники, чий смак дозволяє зробити якісно і естетично, створити...

добавлено: 3 года назад читать дальше»

Новости партнёров